Wyszukaj w serwisie

Data dodania: 2016-10-06 17:36:02 Wersja do druku

Woda utleniona jakiej nie znaliście

Autor: fireadmin

Woda utleniona czyli nadtlenek wodoru używana zazwyczaj do odkażania zarówno skóry jak i urządzeń medycznych. Czy jednak na tym zastosowanie wody utlenionej się kończy?

Jednym z najważniejszych elementów naszego życia jest tlen. Każda komórka naszego ciała potrzebuje tlenu aby prawidłowo funkcjonować i wykonywać swoje zadania. Niestety, okazuje się, że większość z nas jest niedotleniona, zwłaszcza osoby mieszkające w mieście, gdzie jest wysokie zanieczyszczenie powietrza. Nasze komórki potrzebują tlenu atomowego, wdychamy cząsteczkę O2, która następnie przekształcana jest na dwa atomy tlenu: tzw. tlen atomowy. Aby równowaga organizmu nie była zaburzona, a wszystkie komórki i organy pracowały prawidłowo muszą być one dotlenione i nieustatnnie korzystać z dostarczanego z zewnątrz tlenu atomowego. Komórki układu odpornościowego w organizmie tworzą nadtlenek wodoru, który rozkładany jest na tlen atomowy i wodę. Tlen taki jest bardzo silnym antyoksydantem, niszczy nadmiar wolnych rodników oraz wszelką patogenną mikroflorę taką jak grzyby, pasożyty czy bakterie. Źródłem tlenu atomowego jest również dobra woda (strukturalna, żywa woda).


Wg profesora medycyny Iwana Nieumywakina nadtlenek wodoru możemy dostarczać organizmowi również z zewnątrz. W aptekach w Polsce znany jest pod nazwą Woda Utleniona. Niestety najczęściej standardowa woda utleniona z apteki zawiera sporo dodatków i metali ciężkich, warto poszukać jak najmniej zanieczyszczonego nadtlenku wodoru w stężeniu 3%. Profesor Nieumywakin we własnych badaniach przekonał się o cudownych właściwościach nadtlenku wodoru. Stosowanie wewnętrzne pomaga w dotlenieniu organizmu a co za tym idzie uruchamia procesy regeneracji wszystkich komórek w organizmie, dzięki czemu pomaga w chorobach układu krążenia, serca, mózgu, przy chorobie Alzhaimera (która wg profesora jest wynikiem niedotlenienia komórek mózgowych), Parkinsona, stwardnieniu rozsianym i udarze. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym chroni przed powstawaniem nowotworów oraz chorób autoimmunologicznych. Bardzo dobre wyniki otrzymywał również przy reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz różnego rodzaju alergiach. Zdecydowanie pomaga w walce z patogenną mikroflorą, wirusami, bakteriami oraz pasożytami.


Profesor Nieumywakin zaleca stosownie nadtlenku wodoru w różnych formach:


Stosowanie wewnętrzne*:

 

• nadtlenek wodoru należy spożywać na pusty żołądek czyli 30 minut przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku!
• terapie zaczynać od 1 kropli nadtlenku wodoru 3% (woda utleniona) rozcięczonego w 3 łyżkach wody, przyjmować 3 razy dziennie
• jeżeli nie ma skutków ubocznych (bóle brzucha, nudności), należy zwiększać codziennie o 1 krople aż do 10 dnia, gdzie spożywa się 10 kropel jednorazowo, 3 razy dziennie. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy przerwać terapię na 1 - 2 dni lub zmniejszyć liczbę kropel.
• 10-tego dnia należy zrobić 2 dni przerwy, następnie 2 dni przyjmować 10 kropel i znowu 2 dni przerwy. Kontynuować terapię, 2 dni zażywania, 2 dni przerwy maksymalnie do miesiąca. Później należy zrobić dłuższą przerwę i oczyścić organizm z toksyn.

UWAGA! W związku z tym, że dostępna w aptekach woda utleniona jest najczęściej skażona ołowiem i metalami ciężkimi należy w trakcie terapi przyjmować duże ilości witaminy C oraz okresowo oczyszczać organizm z toksyn.

W czasie przyjmowania mogą również wystąpić obiawy świadczące o oczyszczaniu się organizmu z martwych bakterii, pasożytów lub innych toksycznych substancji takie jak bóle głowy, swędzenie skóry, biegunka. Warto wtedy wypić więcej wody źródlanej ze szczyptą soli aby przyspieszyć oczyszczanie. Jeżeli obiawy się utrzymują to można zmniejszyć liczbę kropel. Generalnie kuracja powinna trwać minimum miesiąc.

Profesor poleca również wlewy dożylne z nadtlenku wodoru, jednak robić to powinni wyspecjalizowani lekarze.

 

Stosowanie zewnętrzne:


• w postaci kompresów w chorobach skóry (egzema, łuszczyca): smarować nierozcięczoną wodą utlenioną 2 razy dziennie aż do całkowitego zaniku, to samo w przypadku grzybicy stóp lub brodawek.
• do płukania jamy ustnej: 1 łyżeczka 3% nadtlenku wodoru rozcięczona w 50 ml wody
• w przypadku przeziębienia, chorobach uszu, gardła i nosa, zatok, bólach głowy: rozcięczyć 15 kropel nadtlenku wodoru 3% w łyżce stołowej wody; całą pipetkę wkrapiać najpierw do jednej dziurki a później do drugiej. Jeżeli po upływie 20 – 30 minut zacznie się wydzielać śluz z nosa należy iść do łazienki, skłonić głowę na ramię, zatkać dziurkę, która jest wyżej i wydmuchać wszystko co znajduje się w nosie. To samo zrobić dla drugiej dziurki.


Przeciwskazania:


Wg profesora Nieumywakina przeciwskazań do stosowania nadtlenku wodoru nie ma. Należy jednak dokładnie stosować się do zasad przyjmowania jak na przykład koniecznie przyjmować na pusty żołądek. Dawka dobowa nadtlenku wodoru nie powinna przekraczać 30 kropel. Również nie powinno się mieszać wody utlenionej z wodą chlorowaną (najczęściej karnówka), należy skorzystać z wody źródlanej. Osoby, które mają problemy z żołądkiem i nie wytwarza się u nich enzym katalaza nie powinny zażywać nadtlenku wodoru wewnętrznie, gdyż ten enzym potrzebny jest do rozłożenia nadtlenku na wodę i tlen atomowy.


Po więcej informacji z zastosowań polecam książkę „Woda utleniona na straży zdrowia“.

 

Ps. Jeżeli macie własne doświadczenie związane z przyjmowaniem wody utlenionej to prześlijcie na nasz kontakt, a umieścimy informacje na portalu.

* przed zastosowaniem wody utlenionej skonsultuj się z lekarzem

Czytano 875 razy