Wyszukaj w serwisie

Masaż ajurwedyjski

Ajurweda znaczy "wiedza o życiu". Jest to najstarszy system medyczny wywodzący się z Indii. Podchodzi do człowieka w sposób holistyczny dbając zarówno o ciało, umysł i ducha. Skupia się głównie na pełnym wyzdrowieniu oraz zmianie mentalnej osoby leczonej niż na jednorazowej pomocy.

Masaż ajurwedyjski bazuje na ruchu energii w ciele człowieka oraz prowadzi do jej zrównoważenia. Dzięki masażowi ciało się odpręża, a stymulowanie punktów akupresurowych (marmas) prowadzi do harmonijnego przepływu energii przez występujące w ciele kanały energetyczne (nedis).

Równowaga ciała i umysłu uruchamia w organiźmie procesy samoleczenia, jak również przywraca witalność, entuzjazm oraz energetyzuje.

 

Masaż abhyanga (masaż tradycyjny)

Abhyanga jest delikatnym masażem całego ciała gorącymi olejami. Zaczyna się od głowy, karku, następnie masaż przedniej i tylej części cała oraz stóp. Zazwyczaj trwa od czterdziestu do sześciesięciu minut. Od razu po masażu zalecany jest gorący prysznic.

Masaż służy odprężeniu oraz wspomaga w leczeniu chorób. Dodatkowo poprawia wygląd skóry, sen oraz wspomaga dobre samopoczucie. Przyczynia się do poprawy krążenia krwi w mózgu co wzmacnia pamięć, wspomaga koncentracje oraz sprawność intelektualną.

 

Masaż shirodhara (masaż na "trzecie oko")

Shirodhara jest to masaż olejowy na czakrę brwiową. Zaczyna się od masażu rozluźniającego głowę i szyję, następnie mocnym strumieniem leje się olej pomiędzy brwiami pacjenta. Trwa około 50 minut.

Masaż shirodhara bardzo relaksuje oraz odpręża ciało w okolicy głowy. Pomaga na depresje, stres oraz niepokój. Zwalcza zatkane zatoki, pomaga w zaburzeniach słuchu, wzroku.

 

Masaż marma

Masaż marma polega na uciskaniu punktów energetycznych w ciele dzięki czemu zostaje przywrócona naturalna równowaga organizmu a przepływ energii staje się harmonijny. Najlepsze rezultaty daje przy nadmiernym zmęczeniu, w czasie choroby i osłabienia. Zabieg trwa około 45 minut. Pomaga również w uwolnieniu od uzależnień.

 

Masaż udvartana (masaż proszkami ziołowymi)

Masaż udvartana wykonywany jest proszkami ziołowymi, które mają właściwości detoksykujące i przeciwzapalne. Dodatkowo skóra po zabiegu staje się jędrna i gładka, gdyż masaż działa jak delikatny piling całego ciała wzbogacony o witaminę C. Przeznaczony głównie dla osób z nadmiarem tłuszczu bądź skłonnością do celulitu. Pobudza on przemiane materii i oczyszcza ciało z toksyn. Masaż trwa około 40 minut.

 

 

Licencjonowani masażyści:

Imię i Nazwisko Telefon kontaktowy Miejsce przyjęć
     

 

 


Chcesz uzupełnić informacje? Napisz do nas!