Wyszukaj w serwisie

Masaż MA-URI

Masaż MA-URI pochodzi z Nowej Zelandii, jego twórcą jest Hemi Fox, Maorys z Aotearoa.

Masaż MA-URI to głównie dynamika, działanie, przepływ. Masaż trwa około półtorej godziny i jest wykonywany ciepłym olejem. Głównym jego zadaniem jest Uwolnienie.  Uwolnienie od wszystkiego co sprawia że nasza energia jest zablokowana i nie czujemy się szczęśliwi. Czyli od chorób, toksyn, stresu, negatywnych emocji i przekonań. Jak często jesteśmy świadomi naszego ciała. Przeważnie uświadamiamy je sobie kiedy zaczyna nas coś boleć. Podczas masażu mamy szansę całkowicie poczuć nasze ciało i pozbyć się wszystkich zbędnych napięć i stresów.

Maoryscy uzdrowiciele (Tohunga) uważają, że często wypieramy z naszej pamięci przebyte traumy lub stresy, lecz zostają one zapisane w naszych poszczególnych partiach ciała i jednym ze sposobów pozbycia się ich definitywnie jest właśnie odpowiedni masaż. Czasami efekt masażu jest zaskakujący.

 

Krótka historia powstania masażu MA-URI:

Twórcą masażu jest Hemi Fox. Babka Hemiego, Hira Moewaka była wodzem plemienia Kapotai, darzono ją ogromnym szacunkiem, ponieważ posiadała starożytną wiedzę i olbrzymi potencjał Mocy który na Polinezji zwie się mana. Jako że Maorysi mają w krwi walkę, syn Hiry nie byl zainteresowany tą Wiedzą, lecz rwał się na wojnę. Zdecydowała ona że całą swoją wiedzę i manę przekaże wnukowi. W wieku 7 lat Hemi został inicjowany. Ważną rolę w jego rozwoju odegrało dwóch ludzi. Jednym z nich był hawajski Kahuna Abraham Kawai’i, który wprowadził go hawajskie tradycje pracy z ciałem (uzdrawianie). Drugim nauczycielem był Starszy Autralijskich Aborygenów - Gaboo Ted Thomas. Nauka u obu nie była łatwa. Kiedy Abraham Kawai’i ogłosił, że będzie udzielał nauk, przybyły setki ludzi chcących zapłacić nawet kilka tysięcy dolarów za kurs który miał się odbyć na wyspie. Umówionego dnia wszyscy chętni oczekiwali na przybycie nauczyciela na plaży. Mijały godziny, ale Kahuna się nie pojawiał. Większość ludzi zaczeła sie denerwować, wściekać i przeklinać. Pod koniec dnia została połowa. Nastepnego dnia wyjechała większość. Do trzeciego dnia wytrwali najbardziej zdeterminowani, około 10 osób. Nagle przybył nauczyciel, popatrzył na nich, uśmiechnął się i powiedział: ”No to teraz jesteśmy w odpowiednim składzie możemy zaczynać naukę”.

W dawnych tradycjach nie przekazywano wiedzy, tak jak to się dzieje w dzisiejszych szkołach. Czasami nauczyciel rzucił jedną uwagę na tydzień i trzeba było dojść intuicyjnie, o co chodzi, inaczej nie było możliwości przejścia do dalszego etapu. Jedną z największych lekcji było słuchanie własnego ciała, jego impulsów i przeczuć. Na bazie tych tradycji i doświadczeń Hemi stworzył masaż MA-URI.

Drugim współtwórcą masażu jest Katja Fox, żona Hemiego. Kobieta o niesamowitej intuicji, pogodzie ducha i delikatności równoważącej wojowniczą naturę maoryską Hemiego. 

 

 

Licencjonowani masażyści:

Imię i Nazwisko Telefon kontaktowy Miejsce przyjęć
     

 


Chcesz uzupełnić informacje? Napisz do nas!