Wyszukaj w serwisie

Data dodania: 2016-10-11 22:31:54 Wersja do druku

Naturalne sposoby na oczyszczenie i regeneracje wątroby

Autor: sophia

Wątroba jest bardzo ważnym narządem. Służy przede wszystkim do oczyszczania organizmu z toksyn oraz magazynuje witaminy. Zadbaj o zdrową wątrobę.

Sok z bulw czarnej rzodkwi na wypłukani kamieni żółciowych wg Bołotowa

10 kg bulw czarnej rzodkwi umyć i odciąć małe korzonki. Nie obierać ze skórki. Wycisnąć sok na wyciskarce. Sok przechowywać w lodówce i pić po jednej łyżeczce godzinę po posiłku. Jeżeli nie wystąpią bóle wątroby to należy dawkę codziennie zwiększać aż do pół szklanki soku. Jest to produkt bardzo żółciopędny, a w przypadku kamieni w woreczku żółciowym opróżnianie żółci może być utrudnione i występować będzie ból. Jeżeli jest on umiarkowany to można kontynuować, w przypadku ostrego bólu należy zmniejszyć dawkę soku. Przeważnie występuje on na początku zabiegów. W trakcie spożywania soku należy unikać soli, produktów ostrych i kiszonych.

 

Oczyszczanie wątroby wg dr Clark na wypłukanie kamieni żółciowych

Uwaga! Przed wykonaniem oczyszczania najlepiej pozbyć się pasożytów, które mogą zalegać w wątrobie i jelitach. Najlepiej do tego celu użyć Zappera codziennie przez tydzień lub wykonać badanie Vega Test i biorezonans, najlepiej powtórzyć 3 razy dla pewności zlikwidowania pasożytów. Można również zrobić to farmakologicznie jednak leki zncznie obciążają wątrobę ponad to miewają skutki uboczne, biorezonans jest skuteczny i bezinwazyjny. Jeżeli nie pozbędziemy się pasożytów z układu pokarmowego oczyszczanie wątroby będzie mało skuteczne. Pani Clark zaleca również wyleczenie zębów jeżeli mamy z nimi jakieś problemy oraz oczyszczanie nerek aby były w jak najlepszej kondycji.

Składniki: 4 łyżki soli gorzkiej, pół szklanki oliwy z oliwek, świeży duży grejfrut czerwony, ornityna do spania (koniecznie należy zażyć przed snem).

Kuracje należy wybrać dwa dni wolne od pracy, może być sobota i niedziela. Nie zażywać żadnych lekarstw (o ile to możliwe), ziół, suplementów. Na śniadanie i obiad nie jeść produktów które zawierają tłuszcz, odstawić masło, nabiał i oleje dzięki czemu zwiększy się ciśnienie w pełcherzyku żółciowym. Po godzinie 14 nic już nie pić ani nie jeść. To jest bardzo ważne żeby się nie rozchorować. Należy przygotować sól gorzką i rozpuścić 4 łyżki w 3 szklankach wody. Włożyć pojemnik do lodówki, może być słoik.

O godzinie 18:00 wypić 3/4 szklanki schłodzonej gorzkiej soli. Można dodać szczyptę witaminy C do smaku. Po wypiciu soli można przepukać usta wodą.

O godzinie 20:00 wypić kolejne 3/4 szklanki gorzkiej soli. Ważne aby dokładnie trzymać się godzin.

O godzinie 21:45 odmierzyć pół szklanki oliwy z oliwek i zalać do słoika. Wycisnąć sok z grejfruta tak by wyszło minimum pół szklanki (sok musi być świeży, nie można przygotować wcześniej). Jeżeli nie ma wystarczającej ilości z grejfruta można dodać soku z cytryny. Dodać sok do oliwy. Zamknąć słoik i wstrząsnąć żeby produkty dobrze się wymieszały. Najlepiej teraz pójść do toalety. O godzinie 22:00 wypić miksturę. Zażyć 4 kapsułki ornityny po kilku pierwszych łykach (koniecznie!). Jeżeli cierpisz na bezsenność to możesz wziąść 8 kapsułek. Miksturę należy pić na stojącą w ciągu 5 minut, maksymalnie do 10 minut. Od razu po wypiciu należy położyć się do łóżka, dlatego najlepiej pić w sypialni, odłożyć pustą szklankę na komodę i od razu iść spać. Najlepiej nie ruszać się przez kolejne 20 minut. W nocy nie wstawaj z łóżka.

Rano po przebudzeniu należy wypić trzecią porcję soli gorzkiej ale nie wcześniej niż o 7 rano. Można znowu położyć się do łóżka.

2 godziny później należy wypić ostatnią porcję soli gorzkiej i się położyć. Po następnych 2 godzinach można powoli zacząć jeść. Najlepiej żeby to był owoc lub sok owocowy. Po kolejnych 2 godzinach mogą być to lekkie potrawy, na kolacje już powinno być dobrze.

Kuracje można powtarzać z przerwami dwutygodniowymi. Kamienie żółciowe będą wychodzić wraz z kałem.

 

Herbata z mniszka wspierająca pracę wątroby

Składniki: 50 g suszonych liści mniszka, ocet jabłkowy (nie na spirytusie, dobrej jakości, bez konserwantów).

Przygotowanie: Do garnka wlać 2 szklanki wody, dodać 1 łyżkę mniszka i zagotować przez 5 minut. Następnie dodać ocet, przecedzić. Wypić przed obiadem.

 

Porady:

  • pij dużo wody strukturalnej (ze studni, ze źródła, wody z owoców: jabłek, arbuza, gruszek) nawet wtedy kiedy nie czujesz pragnienia, dobrą praktyką jest zawsze napełniona szklanka wody w miejscu w którym przebywasz;
  • przyczyną powstawania kamieni żółciowych jest najczęściej złe odżywianie, należy zadbać o wysokiej jakości tłuszcze takie jak olej lniany, oliwa z oliwek, wszystkie tłoczone na zimno i używane na zimno (bez podgrzewania), orzechy; zdecydowanie należy unikać margaryn, olejów rafinowanych, smażenia, tłuszczów trans;
  • zdrowe tłuszcze należy jeść codziennie aby na bieżąco opróżniać woreczek żółciowy
  • Zioła możecie zakupić również tutaj: Sklep z ziołami.
Czytano 1815 razy