Wyszukaj w serwisie

Data dodania: 2016-10-21 13:48:08 Wersja do druku

Naturalna kuracja przeciwpasożytnicza

Autor: sophia

Większość z nas zarażona jest pasożytami, nawet jak nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czasem pasożyt nie daje żadnych oznak i może wiele lat przebywać w naszym organizmie bez objawów (np. tasiemiec bąblowiec). Lekarze zalecają 2 razy w roku odrobaczanie. Sprawdź naturalne metody na pozbycie się pasożytów.

 

Nalewka z orzecha czarnego

Można zakupić w aptece lub zrobić samemu.

Składniki: orzechy czarne w łupinach, w połowie zielone, w ilości do napełnienia garnka 10 litrowego; alkohol etylowy ok 50% stężenia, tak aby zalać orzeczy znajdujące się w garnku; pół łyżeczki witaminy C w proszku;

Pozostałe: garnek emaliowany lub ceramiczny ok 10 litrowy (nie stalowy, nie aluminiowy); folia do zawijania żywności, szklane butelki lub słoiki.

Z orzecha czarnego najbardziej interesują nas zielone łupiny, dlatego wkładamy całe owoce do garnka (bez obierania) i zalewamy alkoholem. Przygotowując orzechy należy wcześniej umyć je pod zimną wodą. Następnie dodać połowe witaminy C, zakryć dobrze folią spożywczą i przykryć garnek. Po trzech dniach zlać do szklanych słoików lub butelek sok, dodając resztę witaminy C. Jeżeli słoik/butelka ma metalową pokrywkę to dobrze wcześniej przykryć folią spożywczą a następnie zakręcić pokrywkę.

Dostęp powietrza powoduje, że nalewka ciemnieje i traci moc. Najlepiej napełnić słoik najbardziej jak to możliwe, ale tak, aby płyn nie dotykał folii. Nalewkę przechowywać szczelnie zamkniętą.

Dawkowanie: Dzień 1: rozpuścić 1 krople nalewki w pół szklanki wody. Pić drobnymi łykami na pusty żołądek, najlepiej rano. Dzień 2: rozpuścić 3 krople nalewki w pół szklanki wody. Pić jak dnia poprzedniego. Dzień 3, 4, 5: rozpuszczać nalewkę w pół szklanki wody zwiększając codziennie o 1 krople więcej. Dzień 6: rozpuścić 2 łyżeczki nalewki w 1/4 szklanki wody. Pić drobnymi łykami w ciągu 15 minut, nie połykać od razu. Dla poprawienia smaku można dodać miodu.

Kuracja powinna trwać przez minimum następne trzy tygodnie, gdzie raz na tydzień, np. w sobotę rozpuszczać 2 łyżeczki nalewki w 1/4 szklanki wody. Pić jak poprzednio. Aby zabezpieczyć się przed reinfekcją można kuracje utrzymywać stale pijąc raz w tygodniu nalewkę z 2 łyżeczek.

Jeżeli nie mamy dostępu do orzecha czarnego możemy wykorzystać nasz rodzimy orzech włoski.

W trakcie kuracji można przyjmować również kapsułki z piołunu (działają na przywry) oraz kapsułki z goździkami.

Dawkowanie piołunu: w jednej kapsułce pownno się znajdować ok 200-300mg piołunu. Dzień 1: 1 kapsułka przed kolacją. Dzień 2: 1 kapsułka przed kolacją. Dzień 3: 2 kapsułki przed kolacją. Dzień 4: 2 kapsułki przed kolacją. W ten sposób zwiększać dawkę do 14 dnia aż do 7 kapsułek za jednym razem. Przez kolejne dwa dni brać po 7 kapsułek. Później przejść na kuracje podtrzymującą i raz w tygodniu, np. w sobotę przed kolacją, brać 7 kapsułek.

Dawkowanie goździków: najlepiej użyć świeżo zmielonych goździków (kupić przyprawę i zmielić w młynku), napełnić kapsułki żelatynowe (np. po opróżnonych witaminach, ok 500 mg). Dzień 1: 1 kapsułka 3 razy dziennie przed posiłkiem. Dzień 2: 2 kapsułki 3 razy dziennie. Dzień 3 - 10: 3 kapsułki 3 razy dziennie. Po 10 dniu kuracja podtrzymująca raz w tygodniu na przykład w sobotę: 3 kapsułki 3 razy dziennie przed posiłkiem.

W przypadku, gdy nie możesz spożywać alkoholu, można zrobić wywar z orzechów na wodzie. Zamiast alkoholu zalać orzechy wodą z kranu i zagotować. Wyłączyć ognień i zostawić do ostygnięcia, dodaj witaminę C. Po 1 dniu odpoczynku zlej wywar do pojemników nadających się do zamrażania. Porcje, które wypijesz w ciągu dwóch dni trzymaj w lodówce. Dawkowanie wywaru z orzecha jest dwa razy większe niż w przypadku nalewki.

 

Syrop z czosnku na pasożyty jelitowe wg Korżawskiej

Składniki na wywar owocowy: 1 łyżeczka imbiru, 1 pokrojona suszona morela (bez siarki), 1 rozdrobniony orzech włoski.

Przygotowanie wywaru: Wszystkie składniki wsypać do garnka, zalać 1 i pół szklanki wody. Zagotować na małym ogniu przez 5 minut. Przecedzić.

Składniki na syrop: 5 średnich główek czosnku, miód.

Przygotowanie: Czosnek obrać i zalać 4 szklanki wody. Zagotować na małym ogniu na około 5 minut. Przecedzić i dodać mniej więcej tyle miodu ile będzie wywaru. Ponownie zagotować na 10 minut. Przelać do butelek jeszcze ciepły syrop.

Dawkowanie: Na pół szklanki ciepłej wody rozpuścić 4 łyżki wywaru owocowego oraz 1 łyżkę syropu z czosnku. Wypić na czczo godzinę przed kolacją.

 

Nalewka bursztynowa przeciwko lamblii

Składniki: 100 g czystego, nie oszlifowanego, drobnego bursztynu, spirytus.
Przygotowanie: Bursztyn myjemy a następnie wrzucamy do słoika. Zalewamy spirytusem, tak by zakrył bursztyn na nie więcej niż pół centymetra. Odstawiamy w ciemne miejsce na co najmniej 2 tygodnie. W czasie oczekiwania potrząsamy słoikiem od czasu do czasu. Nie stosować w przypadku uczulenia na bursztyn oraz negatywnych skutków ubocznych takich jak wysypka.
Dawkowanie:
dzieci w wieku 6-12 lat - od 15-20 kropli nalewki 3 razy dziennie, przez dwa tygodnie. Dzieci w wieku 12-16 lat - 20-30 kropli 3 razy dziennie, przez dwa tygodnie. Młodzież od lat 16 i dorośli - 30-40 kropli, także 3 razy dziennie, przez dwa tygodnie. Krople dodajemy do 1/4 szklanki przegotowanej, schłodzonej wody.

Ludzie chorzy na serce lub w starszym wieku zmniejszają dawkę do 20 kropli. Jeśli zastosowanie kuracji dwutygodniowej nie daje pozytywnych skutków to po 14 dni przerwy kuracje należy powtórzyć.

 

Płyn Lugola na salmonelle i pasożyty w żołądku

Płyn Lugola z apteki (uwaga! sprzedawane w aptece płyny Lugola są do stosowania zewnętrznego, nie nadają się do picia ze względu na skażenie metalami ciężkimi; poproś farmaceute o sporządzenie płynu do picia lub sam go zrób: 44 g jodu, 88 g jodku potasu; jodek rozpuścić w 1/2 litra wody, następnie dodać jod i kolejne 1/2 litra wody) pomocny w niszczeniu salmoneli i pasożytów w żołądku.

Dawkowanie: na pół szklanki wody dodać 6 kropel płynu Lugola. Wypić od razu całość. Zażywać 4 razy dziennie, po posiłkach o ostatni raz przed snem. Kuracje stosować przez tydzień. Później dawkę można zmniejszyć. Jak objawy ustaną to można zaprzestać kuracji.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jod lub poważnych chorób tarczycy.

 

Zalecenia:

  • podczas kuracji przeciwpasożytniczej należy spożywać jak najwięcej wody, może być z witaminą C, tak by szybciej oczyścić organizm z resztek martwego pasożyta
  • jeżeli lubisz saune warto z niej skorzystać, duża ilość toksyn opuszcza nasze ciało wraz z potem; koniecznie pamiętaj aby po wyjściu z sauny wziąść prysznic i zmyć toksyny z ciała
  • po kuracji przeciwpasożytniczej dla lepszych efektów warto zastosować oczyszczenie organizmu z metali ciężkich, z którymi mamy doczynienia na codzień
  • wspomagająco przeciwpasożytniczo działa: burak, kapusta (zwłaszcza kiszona), marchew, czosnek, cebula, rzodkiew i szczaw; dodatkowo migdały, pestki dyni i algi wodne
  • podczas kuracji dobrze jest całkowicie zrezygnować lub maksymalnie ograniczyć spożywanie cukrów, pszenicy, zwłasza białej, oczyszczonej i mleka oraz sera białego
Czytano 1477 razy