Wyszukaj w serwisie

Data dodania: 2017-01-16 19:35:55 Wersja do druku

Oczyszczanie i regeneracja nerek

Autor: sophia

Nerki są bardzo ważnym organem, filtrują i usuwają zanieczyczenia z organizmu.

Herbata z korzeni słonecznika na rozpuszczenie kamieni nerkowych

Jesienią zebrać grube korzenie słonecznika (odnogi obciąć), wymyć i wysuszyć. Korzeń rozdrobić na małe kawałki wielkości fasolki. 1 szklankę korzenia zalać 3 litrami wody i gotować 2 minuty. Tak przygotowaną herbatę wypić w ciągu dwóch dni. Następnie te same korzenie znów zagotować, tym razem przez 5 minut i wypić w ciągu dwóch dni. Trzeci raz zagotować 10 minut i również wypić w ciągu kolejnych dwóch dni. Korzenie wyrzucić i zacząć od nowa ze świeżymi (ususzonymi) korzeniami słonecznika. Kuracja powinna trwać minimum miesiąc (w zależności od nagromadzonych złogów). Jeżeli mocz stanie się przeźroczysty, bez osadów, to można zakończyć picie herbaty. Podczas kuracji nie można jeść nic ostrego, mocno słonego oraz octu. Spożywać głównie rośliny.

 

Oczyszanie nerek wg dr Clark

Składniki: pół szklanki korzenia hortensji, pół szkanki korzenia sadźca, pół szklanki korzenia prawoślazu lekarskiego, 4 garści świeżej natki pietruszki, nalewka z nawłoci, kapsułki z imbirem, kapsułki mącznicy lekarskiej, gliceryna roślinna, 220g koncentratu z czarnej wiśni, witamina B6 250mg, tlenek magnezu 300mg.

Odmierzyć 1/4 szklanki każdego z korzeni i nasączyć je w 10 szklankach zimnej wody z kranu, używać niemetalowego pojemnika z pokrywką. Po 4 godzinach dodać koncentrat z czarnej wiśni, zagotować i pozostawić na małym ogniu 20 minut. Odstawić do schłodzenia.

Wypić 1/4 szklanki mikstury a resztę przelać przez niemetalowy druszlak do słoika (wcześnie wysterylizować np w piekarniku) i kilku nadających się do zamrażania pojemników plastikowych. Słoik przechowywać w lodówce.

Opłukać pietruszkę i gotować 3 minuty w 1 litrze wody. Wypić 1/4 szklanki ostudzonego płynu. Pół litra włożyć do lodówki a drugie pół do zamrażalnika.

Dawkowanie: każdego dnia rano zmieszać w dużym kubku 3/4 szklanki naparu z korzeni z 1/2 szklanką wody z pietruszki. Dadać 20 kropli nalewki i łyżeczkę gliceryny. Pić miksturę w małych dawkach przez cały dzień. Przechowuj w niskiej temperaturze. Nie wypijaj całości na raz bo może rozboleć Cię brzuch.

Po pierwszym gotowaniu przechowuj korzenie w zamrażalniku. Po 13 dniach, kiedy zaczną kończyć się zapasy, ponownie zagotuj te same korzenie lecz tym razem w 6 szklankach wody. Gotuj je 10 minut. Powinno teraz starczyć na następne 8 dni. Można użyć korzeni po raz trzeci jednak mikstura będzie dużo słabsza. Jeżeli masz problemy z nerkami należy użyć ich tylko dwukrotnie.

Po trzech tygodniach na nowo użyć świeżych ziół. Kuracja powinna trwać minimum 6 tygodni, a w ciężkich przypadkach i dłużej. Jednak efekty są znaczące. W trakcie kuracji zażywaj również: kapsułki z imbirem (1 do każdego posiłku 3 razy dziennie), kapsułki z mącznicy lekarskiej (1 do śniadania i 2 do kolacji), witaminę B6 (raz dziennie), tlenek magnezu (raz dziennie). Zażywać tuż przed jedzeniem.

Uwagi. Zarówno zioła jak i napar z pietruszki łatwo się psują dlatego gdy są przechowywane w lodówce to trzeba je zagotować co 4 dni. Trzeba również zwrócić uwagę na jakość ziół, mają mieć silny aromat. Nie używać korzeni w proszku.

Pamiętaj również o diecie przeciwdziałającej tworzeniu się kameni nerkowych.

 

Herbata na oczyszczenie nerek

Składniki: 4 łyżki ziela uczepu, 4 łyżki owoców głogu, 2 łyżki nasion marchwi, 2 łyżki octu jabłkowego (nie na spirytusie, dobrej jakości).

Przygotowanie: 10 szklanek wody zagotować, dodać zioła i zaparzać pod przykryciem 15 minut. Dodać octu jabłkowego. Przelać do termosu i pić w ciągu dnia.

 

Herbata z macierzanki na poprawę pracy nerek

Składniki: 100 g ziela macierzanki, 100 g kwiatu mniszka.

Przygotowanie: Zioła dokładnie wymieszać. Zagotować 4 szklanki wody, dodać 3 łyżki herbaty i zaparzać 15 minut. Odcedzić i przelać do termosu. Pić w ciągu dnia.

 

Porady:

  • pij dużo wody strukturalnej (ze studni, ze źródła, wody z owoców: jabłek, arbuza, gruszek) nawet wtedy kiedy nie czujesz pragnienia, dobrą praktyką jest zawsze napełniona szklanka wody w miejscu w którym przebywasz;
  • Zioła możecie zakupić również tutaj: Sklep z ziołami.
Czytano 1651 razy